• Projekt WzMOCnij Swoje Otoczenie

Projekt WzMOCnij Swoje Otoczenie wciąż jest realizowany. Została aneksowana umowa pomiędzy Urzędem Miejskim w Kolbuszowej a PSE z powodu opóźnień w realizacji zamówień. Wszyscy z niecierpliwością czekamy, aż dotrą do nas zakupy. Potem jeszcze składanie piaskownicy, montowanie panelu muzycznego, mocowanie hamaków i krzesła brazylijskiego. Co prawda nie uda się nam korzystać z tych atrakcji w najbliższym czasie, ale tym bardziej wiosnę przywitamy z radością. Zdjęcia poniżej prezentują prace związane z rozpakowywaniem i montażem.

• Nasi przyjaciele ze schroniska

2 grudnia naszą szkołę ponownie odwiedził komendant Straży Miejskiej w Kolbuszowej. Tym razem nie przyszedł sam, tylko z pieskiem. Pan Grzegorz Dzimiera opowiedział o działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt znajdującego się w naszym mieście oraz zachęcił do adopcji psów i kotków które tam przebywają i z utęsknieniem czekają na nowy dom i kochających właścicieli. Nasi uczniowie jak widać, bardzo cieszyli się z przybycia nowego gościa.

• Wizyta w WTZ w Cmolasie

Dzisiaj uczniowie trzech klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Cmolasie. Zapoznali się ze sposobem funkcjonowania placówki, do której uczęszczają ich koledzy i koleżanki, którzy już ukończyli naszą szkołę. Zwiedzili pracownię artystyczno – malarską, stolarską, gospodarstwa domowego oraz rehabilitacyjną, w których uczestnicy warsztatów rozwijają swoje zainteresowania, usamodzielniają się, dbają o swoje zdrowie. Miłym zakończeniem wizyty był słodki poczęstunek przygotowany dla nas przez pracowników i uczestników WTZ. Wszystkim pracownikom i uczestnikom warsztatów bardzo dziękujemy za miłe i serdeczne przyjęcie.

• Obcowanie z przyrodą

Obcowanie z przyrodą jest nieodłącznym elementem terapii ogrodniczej. Wielość i różnorodność podejmowanych działań służy zarówno starszym jak i młodszym uczniom wyzwalając w nich aktywność, dając poczucie sprawstwa i wdrażając do przebywania na świeżym powietrzu w bliskości z naturą.

• Informacja

Informuję, że w dniu 17.11.2022r. o godz. 17.00 w budynku ZSS odbędzie się wywiadówka śródsemestralna.

Po spotkaniu wywiadowczym dla Rodziców, którzy będą chcieli zasięgnąć informacji

o dziecku będą dostępni terapeuci w ramach konsultacji pedagogicznych.

• Święto Niepodległości 2022

Dziś w naszej szkole świętowaliśmy 104. Rocznicę odzyskania Niepodległości. Była akademia na której śpiewaliśmy hymn Polski a także pieśni z okresu I Wojny Światowej. Potem dziewczyny zatańczyły taniec z flagami. Na koniec poczęstowaliśmy się pysznymi rogalami Marcińskimi, które pieczone były pod czujnym okiem p. Agaty. Uczniowie w odświętnych strojach prezentowali prace dotyczące naszej Ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych naszych uczniów

do Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu.

" Kolorowy Świat " można oglądać od 17 listopada do 10 grudnia

w godz. 10.00-17.00

• Wizyta w drogerii Rossmann

We wtorek 8 listopada dziewczęta naszej szkoły udały się do drogerii Rossmann w Kolbuszowej, gdzie zapoznały się z szeroką ofertą środków higienicznych niezbędnych do zachowania prawidłowej higieny ciała. Wyjście to, było również okazją do utrwalenia zwrotów grzecznościowych oraz zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Była to ciekawa i pouczająca forma zajęć. Dziękujemy serdecznie pracownikom drogerii za ciekawą prelekcję oraz za upominki dla dziewcząt.

• Dzień Papieski

Dzień Papieski uczciliśmy recytacją wierszy i odśpiewaniem Barki - ulubionej pieśni Jana Pawła II. Mieliśmy również okazję poczęstować się przygotowanymi przez naszych kolegów kremówkami, które były ulubionym deserem Ojca Świętego.

• Program ,,WzMOCnij Swoje Otoczenie''

Program ,,WzMOCnij Swoje Otoczenie'' przechodzi w fazę realizacji. W okresie wakacyjnym dostaliśmy miłą wiadomość , że nasza placówka otrzymuje GRANT w kwocie 19.700 na realizację projektu ,, Ogród Sensoryczny miejscem spotkań z ludźmi i przyrodą''. Za powyższą kwotę zostaną zakupione różnorodne pomoce do terapii SI i hortiterapii. Po podpisaniu stosownych umów z firmą Polskie Sieci Elektroenergetycznych zaczynamy robić zakupy.

• XI Przegląd Małych Form Teatralnych w Radomyślu Wielkim

27 października nasi podopieczni wraz z opiekunami po raz kolejny uczestniczyli w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Radomyślu Wielkim. W tym roku zaprezentowali „Rzepkę” J. Tuwima. Nasza wesoła interpretacja tego utworu chyba spodobała się publiczności, gdyż otrzymaliśmy gromkie brawa, a na koniec słodkie upominki oraz nagrodę pieniężną, którą przeznaczymy na wsparcie działalności naszego szkolnego teatrzyku. Podczas Przeglądu nie tylko prezentowaliśmy nasze sceniczne umiejętności, oglądaliśmy także inspirujące występy podopiecznych innych placówek, tym samym bogacąc nasz aktorski warsztat. Jak co roku, panowała bardzo miła atmosfera. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

• Nasi czworonożni przyjaciele

Światowy Dzień Zwierząt - święto obchodzone corocznie 4 października w dzień wspominania w kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu patrona zwierząt, ekologów i ekologii.

Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.

• Dzień Nauczyciela

Szanowni Rodzice

Serdeczenie zapraszam na Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbędzie się 13.10.2022r. o godzinie 11:20 w budynku szkoły.

Informuję również, że dzień 14.10.2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
            Dla uczniów zgłoszonych przez rodziców zorganizowane będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

• Piątek03.05.2024
    • Facebook szkoły