Święta tuż, tuż...
W naszej szkole przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają. Kultywując tradycję uczniowie podczas zajęć poznawali zwyczaje związane ze zbliżąjacymi się Świętami, wykonywali przeróżne ozdoby choinkowe. Oczywiście nie mogło zabraknąć pachnących pierniczków.
44
Informacja
W związku z sytuacją epidemiologiczną informujemy, że tegoroczny Konkurs „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia” nie odbędzie się. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ale dopiero w przyszłym roku.
Życzymy Wszystkim radosnych, pogodnych, a przede wszystkim zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności w Nowym Roku!
Informacja
Informujemy wszystkich rodziców, że w dniu 18.11.2020r. (środa)
w godzinach wskazanych przez wychowawców odbędzie się
wywiadówka śródsemestralna w fomie telefonicznej.
Prosimy o telefoniczną dyspozycyjność w wyznaczonych godzinach.
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
3We wtorek 10 listopada dokładnie o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy w ramach akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klas starszych wierszem i piosenką uczcili 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystej akademii. Uczniowie piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Również przedstawiciele Rady Rodziców nie zapomnieli w tym dniu o tych, którzy na co dzień opiekują się ich pociechami, a skierowane do nauczycieli i opiekunów ciepłe słowa na długo pozostaną w pamięci.
Szkolny konkurs plastyczny: „Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy”
713 października w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego Ilustracje do wierszy Jana Brzechwy. Konkurs rozpoczął się jeszcze w marcu, jednak ze względu na zaistniałą sytuację, udało się go dokończyć dopiero teraz. Tematem konkursu było wykonanie ilustracji do bajek, wierszy, powieści Jana Brzechwy. Jeszcze wcześniej uczniowie zostali zapoznani z życiem i twórczością tego wybitnego poety. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, brali w nim udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Jury w składzie: p. Anna Laube, p. Dagmara Niedziółka i p. Anna Drewnicka postanowiło przyznać następujące miejsca w dwóch kategoriach:
Szanowni Rodzice
Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich podopiecznych naszej placówki przypominam, że w przypadku pojawienia się u dziecka jakichkolwiek objawów chorobowych (temperatura, katar, kaszel, opryszczka, wysypka) nie posyłamy dziecka do szkoły.
Wymienione objawy stanowią duże zagrożenie dla pozostałych uczniów oraz pracowników placówki.
„Rajd od bajki do dobranocki”
7 października w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty „Rajd od bajki do dobranocki”, prowadzone przez pracowników Muzeum Dobranocek z Rzeszowa w ramach cyklu Wędrujące Dobranocki.
Na rozpoczęcie spotkania zaprezentowano filmy z warsztatów „Wędrówki z kamerą wśród gwiazd”, zrealizowane w ramach projektu, które spotkały się z gorącym przyjęciem i otrzymały burzę braw. Głównym bohaterem dnia był Krecik, którego historia, a także zwyczaje w zestawieniu z kretem europejskim (alpa europaea) niezwykle zainteresowały i rozbawiły uczestników, zwłaszcza, że bohater dla nich osobiście zatańczył. Pomysłodawcą Krecika jest Zděnek Miler, reżyser, animator i rysownik związany ze Studiem Bratři v triku, który w czasie wycieczki do lasu, potknął się o kopiec, stąd wybór właśnie kreta jako bohatera filmu.
Wycieczka do Stróży
W dniu 29 września uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Ranczo Przyjaciół Przyrody w Stróżach. Czekało tam na nich wiele atrakcji; zwiedzanie stadniny koni, przejażdżka konna, która była dużym przeżyciem dla naszych podopiecznych, malowanie twarzy i warsztaty z wikliny papierowej. Dużą atrakcją było również spotkanie z osiołkiem i kozami. Uczniowie aktywne spędzili czas jednocześnie zdobywając wiedzę z zakresu otaczającego nas świata przyrody.
SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA
8 września nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą Szkoła Dobrego Wychowania organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Konkurs potrwa do 15 lutego 2021r. Celem konkursu jest zapoznanie dzieci i młodzieży ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie jaki ma ono wpływ na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze. Szkoły, które wykonają zadania przewidziane regulaminem konkursu, otrzymają tytuł: „Szkoły dobrego wychowania”.
Spotkanie z policjantem
28 września pani asp. Beata Chmielowiec z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa. Jak co roku przypomniała o zasadach właściwego zachowania się na drodze: bezpiecznej drodze do i ze szkoły, poruszania się prawidłową stroną jezdni pieszo i na rowerze, zachowaniu bezpieczeństwa przy wsiadaniu i wysiadaniu z busa, oczekiwania na przystankach, noszenia świateł odblaskowych itp. Nasi podopieczni słuchali z dużym zainteresowaniem, chętnie włączyli się do rozmowy, zadawali pytania. Na pewno wszystkie te zasady będą starali się realizować przez cały rok szkolny.
Sprzątania Świata – Polska 2020
W poniedziałek (21.09.2020r.) nasza szkoła włączyła się w ogólnoświatową Akcję Sprzątania Świata – Polska 2020. Była to już 27 edycja pod hasłem „Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”. W ramach akcji uczniowie szkół podstawowych wykonali zabawki z plastikowych odpadów, natomiast uczniowie klas przysposabiających do pracy przygotowali prezentacje na temat: „Co to jest plastik?”, „Recykling plastiku”, „Jak ograniczyć używanie plastiku w naszym życiu?”, „Szkodliwy wpływ plastiku na nasze życie i zdrowie”.
Wizyta w Godpodarstwie Rolno-Ogrodniczym w Niekurzy.
Dnia 17 września nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce. W ramach zajęć wyjechali do Gospodarstwa Rolno-Orodniczego w Niekurzy. Zapoznali się tam z pracą w sadzie, obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie, poznali walory smakowe różnych owoców oraz integrowali się. Dodatkową atrakcją była elektrownia w Połańcu oraz przejście w kierunku Wisły, gdzie uczniowie zbierali muszle. Wszyscy z wyjazdu wrócili zadowoleni
Informacja
Informujemy, że spotkanie z rodzicami odbędzie się
w czwartek 17.09.2020r. o godz. 17.00 w budynku szkoły.
Prosimy o zabranie ze sobą maseczki, rekawiczek i długopisa.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,
Czas wakacji nieuchronnie dobiega końca, mam nadzieje, że wypoczęliście i w pełni gotowi czekacie na powrót do szkoły.
My również stęskniliśmy się za Wami.
Nasza placówka jest przygotowana na to, aby znów gościć Was w swych murach.
Zgodnie z wytycznymi MEN dnia 1.09.2020r. uczniowie rozpoczynają naukę w trybie tradycyjnym stacjonarnym czyli przyjeżdżają do swych szkół.
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkoły
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021,
ze względu na sytuację związaną z koronawirusem, z pewnością będzie on specyficzny i jeszcze bardziej wymagający.
Wierzę, że tygodnie wakacji pozwoliły Wam na odpoczynek oraz wytchnienie od codziennych obowiązków i zmartwień oraz dały siłę do dalszego rozwoju własnej osobowości i pokonywania pojawiających się trudności .
List Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do rodziców
Drodzy rodzice,
przygotowujemy się na bezpieczny powrót uczniów do szkół od 1 września. Opracowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w razie zagrożenia epidemicznego pozwolą wprowadzić adekwatne do danej sytuacji rozwiązania. Stale współpracujemy też z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia w tym zakresie.
Wakacje w "indiańskiej wiosce"
9W sierpniu 7 harcerzy z 1 DHNS "Łaziki" naszej szkoły spędziło aktywnie czas na kolonii w Zaklikowie w "indiańskiej wiosce". Pierwszego dnia odbyło się ognisko z legendami indiańskimi, które wprowadziło uczestników w klimat, były też robione totemy, majsterka, pióropusze. Odbyły się warsztaty muzyczne, gra terenowa "Tropami zwierząt", nadanie indiańskich imion. W piątek odwiedził nas gość zajmujący się kulturą rdzennych plemion i przeprowadził warsztaty z obrzędowości indiańskiej - uczestnicy wcielali się w zwierzęta i uczyli indiańskich śpiewów. Wieczorem plemiona: Wojownicy wody, Czarne kojoty, Słoneczne jastrzębie, Ogniste pióra i Białe kruki prezentowały swoje historie. Harcerze świetnie radzili sobie z wszystkimi zadaniami, chętnie brali udział we wszystkich aktywnościach oraz integrowali się z innymi uczestnikami kolonii. Majsterkowali, brali udział w rywalizacjach sportowych, na
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Kochani Uczniowie! Drodzy Rodzice!
Koniec roku szkolnego 2019/2020 dobiegł końca. Żałujemy, że nie możemy zobaczyć dziś Waszych uśmiechów i osobiście życzyć pięknych, niezapomnianych wakacji.
Nie możemy być w tym dniu blisko Was, ale przygotowaliśmy film, dzięki, któremu możemy spotkać się dziś z Wami wirtualnie.
- brak danych
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.